Datça tatil köyleri

datça tatil köyleri
Ege’nin en muazzam manzaralarına sahip olan beldelerinden biri de Datça’dır. Muğla’nın güney batısında, denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde konumlanmış olan Datça tatil köyleri ile her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Ege’ye dair tüm özellikleri bu harika beldede bulabilirsiniz. Küçük bir bölge olmasına rağmen son derece zengin turistik mekanlara sahip olan Datça, Gökova ve Hisarönü körfezlerinin arasında bulunuyor.

Bu bölgede tatil yaparken bu körfezlere de günübirlik ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Eğlenceli ve dinamik bir tatil geçirmek için en ideal beldelerden biri olan Datça, çok sayıda otel ve pansiyonu ile sizlere muhteşem bir tatil yaşatmak için sabırsızlanıyor.

Ege havası ve deniz kokusu!
Yunan mitolojisinde Datça çok büyük bir önem ile birlikte anlatılıyor. Hatta Datça’nın “olağanüstü nitelikler taşıyan ülke” olarak betimlenmesinden de bu bölgenin ne denli önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Ege’nin atmosferinin deniz kokusu ile bir araya geldiği beldede geçireceğiniz tatili asla unutamayacaksınız. Kendine özgü havası ve bitki kokularının yoğunluğunun yanı sıra hiç bozulmamış olan kıyıları ile Datça tatil köyleri aynı zamanda kekik balı ile de ünlüdür. Hatta Datça’nın “3 B” ile anlatıldığını söyleyebiliriz. Bunlar bal, baden ve balıktır.

Şayet tatil için bu beldeyi tercih ederseniz üçüne de doyacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu arada Datça’ya deniz yolu ile ulaşımınız çok daha kolay olacaktır. Feribotlar ile kısa sürede bu beldeye ulaşabiliyorsunuz. Hayıtbükü denize girmeniz için en ideal kıyılardan biridir. Ayrıca tekne turları ile irili ufaklı çok sayıda koyu ziyaret edebiliyorsunuz. Datça tatil köyleri açısından bol alternatifinizin olduğu beldeler arasındadır.

Bu arada Türkiye’de bulunan 154 farklı türde orkidenin yarısı Datça’da yetişiyor. Çiçek ve kekik kokuları arasında köyleri ziyaret edebiliyorsunuz. Küçük kasabalarda da hoşça zaman geçirebilirsiniz. Bu muhteşem beldede gayet ekonomik fiyatlar ödeyerek konaklayacağınız çok sayıda konaklama merkezi yer alıyor. Aralarında butik otellerin de bulunduğu bu merkezlerde konaklama ücretleri 50 TL ila 150 TL arasında değişiyor. Şayet erkenden rezervasyon işlemlerinizi tamamlarsanız 50 TL’nin altında ücretler ödeyerek tatil yapabilme şansını da kazanırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>